Turystyczne spotkanie z autorami przewodników po Polsce: Kasią i Maciejem Marczewskimi

Ruszaj na Mazury! Jak zaplanować udaną wycieczkę na Mazury?

10.05.2022 r. o 17:00 w Bibliotece Publicznej Gminy Przodkowo w Przodkowie, przy ul. Gdańskiej 3

Patronat Radio Kaszëbë, Podróże, Turystyka, spotkanie  – WSTĘP WOLNY – .

www.ruszajwdroge.pl

Kasia i Maciej Marczewscy, twórcy docierającego do miliona turystów internetowego przewodnika po Polsce  www.ruszajwdroge.pl, autorzy przewodników „Ruszaj na Mazury” i „Ruszaj w Bieszczady”, oraz Biblioteka Publiczna Gminy Przodkowo zapraszają na turystyczne spotkanie o Mazurach.

Kasia i Maciej Marczewscy podpowiedzą jak zaplanować udane wycieczki po Giżycku, Mikołajach, Mrągowie, Piszu czy Węgorzewie, i jak odkryć mazurskie historie schowane przed turystami. Udowodnią, że Mazury to nie tylko błękitne jeziora i zieleń Puszczy Piskiej. Fenomen Mazur tworzy nieznana powszechnie historia, opowieści mieszkańców i pasjonatów, zwłaszcza tych o mazurskich korzeniach, oraz ciekawostki i tajemnice, które dostrzeże tylko uważny turysta.

Gdzie leżą Mazury, a gdzie jest Warmia? Co robić na Mazurach, jeśli się nie żegluje? Czy Mazury to naprawdę region turystyczny? Dlaczego w świadomości turystów istnieją wyłącznie jeziora, a tak mało osób wie, co wydarzyło się na Mazurach? Kasia i Maciej Marczewscy opowiedzą o największych atrakcjach turystycznych regionu. Wręczą też każdemu uczestnikowi sprawdzony plan 1-dniowych wycieczek idealnych na urlop na Mazurach.

Autorzy opowiedzą dlaczego napisali książkę o Mazurach pt. „Ruszaj na Mazury. Twój przewodnik na 7 udanych dni na Mazurach” i dlaczego to pierwszy w Polsce prawdziwy turystyczny przewodnik po Mazurach. Pięknie wydany, z kolorowymi zdjęciami, rycinami, mapami, planami wycieczek i opowieściami zachęcającymi do odkrywania regionu, a także kompletną historią Mazur i Mazurów w pigułce, napisaną prostym i zrozumiałym językiem.

Spotkanie zakończy losowanie przewodników
i turystycznych gadżetów przywiezionych przez Kasię
i Macieja z ich wycieczek po Polsce.

Po spotkaniu będzie można kupić przewodniki autorstwa Kasi i Macieja Marczewskich: „Ruszaj na Mazury”, „Ruszaj w Bieszczady” oraz „Ruszaj na Kociewie Świeckie”. Można płacić kartą!

KASIA I MACIEJ MARCZEWSCY
Fundacja Ruszaj w Drogę!

Małżeństwo pasjonatów pozytywnie zakręconych na punkcie zwiedzania i odkrywania Polski. Od 13 lat aktywnie ją sprawdzają, testują i opisują najciekawsze atrakcje turystyczne w kraju.

Pod marką „Ruszaj w Drogę!” stworzyli: Fundację pomagającą turystom w zaplanowaniu ich wycieczek po Polsce www.fundacja.ruszajwdroge.pl, Klub – jedyny taki w Polsce cykl prezentacji podróżniczych o polskich regionach, podcast turystyczny i blog podróżniczy z pomysłami na wycieczki po Polsce www.ruszajwdroge.pl.

Co roku z ich pomysłów na zwiedzanie Polski korzysta ponad milion turystów, a ich podróże po Polsce obserwuje na co dzień ponad 60 tysięcy Fanów w mediach społecznościowych. Już w pierwszym roku działania ich Fundacja współpracuje z organizacjami turystycznymi z 16 polskich województw. Doceniają to jurorzy prestiżowego gdańskiego konkursu Tourism Trends Awards i ogłaszają Fundację Ruszaj w Drogę! „Debiutem Roku 2016”.

Od 2019 roku ukazują się ich drukowane i elektroniczne przewodniki: „Ruszaj w drogę na Malbork i Żuławy”, „Ruszaj na Kociewie Świeckie”, „Ruszaj w drogę do Krainy Zalewu Wiślanego”, „Ruszaj w Bieszczady” i „Ruszaj na Mazury”. Przewodniki można kupić na spotkaniach z czytelnikami i wysyłkowo w sklepie Fundacji Ruszaj w Drogę! www.sklep.ruszajwdroge.pl

Biblioteka Publiczna Gminy Przodkowo serdecznie zaprasza dzieci, młodzież oraz dorosłych do korzystania z usług biblioteki.

Dane Adresowe

83-304 Przodkowo